dimecres, 17 de juliol de 2019

Investiguen si els cigarrets electrònics provoquen convulsions

|

L'Administració de Drogues i Aliments (FDA) adverteix que algunes persones podrien tenir un major risc de convulsions després d'usar cigarrets electrònics.


Des de 2010, la FDA ha rebut 35 informes de convulsions entre adolescents que fan servir vapeadores. No està clar que el vapor sigui l'únic responsable. Algunes de les convulsions van ocórrer en aquells que estaven vaporitzant per primera vegada. Altres estaven usant altres drogues en aquest moment o podrien haver tingut una condició mèdica subjacent.


Prem a la imatge per seguir llegint:


Vapeador o cigarret electrònic


Sense comentarios

Escriu el teu comentari




No s'admeten comentaris que vulnerin les lleis espanyoles o injuriants. Reservat el dret d'esborrar qualsevol comentari que considerem fora de tema.
ARA A LA PORTADA
ECONOMIA
Llegir edició a: ESPAÑOL | ENGLISH